نحوه استفاده از حالت Pano Spark

نحوه استفاده از حالت Pano Spark

گاهی اوقات در عکاسی هوایی شما می خواهید عکسی بگیرید فراتر از اندازه ای که لنز دوربین شما می بیند. اما چگونه می توانید با یک لنز معادل 25 میلیمتری Spark ، از یک منظر گسترده عکس بگیرید؟
حالت پانوراما اسپارک می تواند به شما در دستیابی به آن کمک کند. اکنون، بیایید نگاهی به نحوه استفاده از حالت پانوراما اسپارک ببپردازیم.

حالت اسپارک پانوراما

در زمان تولید این محصول، Spark تنها پرنده DJI است که دارای عکسبرداری پانوراما بود. این حالت حالت افقی، عمودی و 180 درجه پانوراما را پشتیبانی می کند.
در حالت افقی، اسپارک به طور خودکار 9 عکس را گرفته و آنها را برای یک پانورامای پویا آماده می کند. در حالی که حالت عمودی پانوراما سه عکس گرفته و آنها را به صورت عمودی به یکدیگر دوخت می کند تا یک تصویر نسبت 16: 9 را تولید کند.
علاوه بر حالت های عمودی و افقی Spark Panorama موجود، DJI اخیرا یک حالت جدید پانوراما 180 درجه ای ارائه کرده که می تواند 21 عکس را با هم ترکیب کند تا یک عکس پانوراما 180 درجه ای ایجاد کند.

پانورامایی اسپارک افقی

اول، روی تنظیمات دوربین ضربه بزنید و حالت افقی horizontal mode را در حالت پانوراما انتخاب کنید، سپس تنظیم gimbal tilt، روی دکمه عکسبرداری برای شروع عکسبرداری ضربه بزنید.
در طول فرایند عکاسی، هواپیما از موقعیت فعلی به عنوان موقعیت اولیه و خودکار استفاده می کند. اسپارک به طور خودکار دوربین را برای گرفتن 9 عکس شیب می دهد. هنگامی که این کار انجام می شود، هواپیما به موقعیت اولیه برمیگردد.

پانوراما عمودی

به طور مشابه، با ضربه زدن به تنظیمات دوربین، شما می توانید حالت عمودی را در حالت پانوراما انتخاب کنید و شروع به عکسبرداری کنید.
در طول فرایند عکاسی، پرنده در جای خود باقی می ماند، دوربین به طور خودکار سه عکس از ترکیب انتخاب شده را ضبط می کند. از کادر وسط ​​شروع می شود، به دنبال کادر بالا و  پایین تکمیل می شود.
در حالت افقی و عمودی، اگر شما دوربین را شیب دهید، Spark به طور خودکار در اطراف موقعیت فعلی برای گرفتن عکس ها می چرخد. با این حال، در 180 درجه حالت پانوراما،  موقعیت مرکزی خود را ثابت و حفظ خواهد کرد.

پانوراما 180درجه

همییشه اطمینان حاصل کنید که آخرین سیستم عامل را بر روی هواپیمای بدون سرنشین و کنترل از راه دور و آخرین برنامه Mobile DJI GO 4 را نصب کرده اید تا از حالت 180 درجه استفاده کنید. پس از به روز رسانی سیستم عامل و برنامه DJI GO 4، شما قادر خواهید بود که حالت 180 درجه را در حالت Pano انتخاب کنید و شروع به عکسبرداری کنید.

تنظیم کردن عکس ها در پانوراما

پس از اتمام عکسبرداری عکس پانوراما، می توانید دکمه پخش را برای بررسی عکس ها ضربه بزنید. با ضربه زدن روی عکس که گرفته اید، DJI GO 4 به طور خودکار آنها را به یک عکس پانوراما تبدیل میکند. در اسپارک خود را خاموش نکنید زیرا تلفن شما نیاز به دانلود عکس از هواپیما دارد. پس از انجام این کار، دکمه دانلود را کلیک کنید، عکس پانوراما به طور خودکار در تلفن شما ذخیره می شود.
اگر می خواهید یک عکس با رزولوشن بالا داشته باشید، می توانید با استفاده از DJI Media Maker و یا دیگر نرم افزار های ساخت عکس، پانورامای خود را بسازید.
لازم به ذکر است که هنگامیکه سیگنال GPS هواپیما ضعیف است، یا ارتباط آن قطع شده و یا اینکه در باد شدید قرار دارد این نوع عکسبرداری بخوبی انجام نخواهد شد، چون هر چقدر جابجای پرنده کمتر باشد عکسهایی با همپوشانی بهتر خواهد گرفت.
تدوین و ترجمه: امین ملک زاده

What people talk 6 Comments

October 26, 2018 amin

عالی بود

December 17, 2020 porno

Asking questions are in fact pleasant thing if you are not understanding anything totally, however this article gives good understanding even. Georgina Hermy Harmonia

January 12, 2021 yify

You made some good points there. I did a search on the subject matter and found most persons will go along with with your site. Shel Gale Dusen

February 1, 2021 torrent

I was able to find good advice from your articles. Nicole Douglass Maryjo

February 1, 2021 access

Thanks so much for the blog post. Thanks Again. Great. Dacey Ellerey Skeie

February 2, 2021 movies

I love it when folks come together and share views. Great website, keep it up! Juieta Duane Hepsiba

Tell us about your thoughtsWrite message

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top
Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.